Адаптол® – редукція тривоги, втомленості, роздратованості, алгічних проявів тривожних розладів

Олег Чабан Завідувач кафедри Психосоматичноі медицини та психотерапіі медико-психологічного факультету Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Доктор медичних наук

Широка уживаність АДАПТОЛу® в загальній клінічній практиці зумовлена збалансованим спектом його фармакологічних властивостей. АДАПТОЛ® одночасно діє як антиоксидант, мембраностабілізатор, адаптоген і церебропротектор при оксидантному стресі різного генезу. Він є агоністом-антигоністом адренергічної системи з дофамінпозитивним компонентом. АДАПТОЛ® впливає на активність структур лімбікоретикулярного комплексу, зокрема на емоціогенні зони гіпоталамусу, а також на всі 4 основні нейромедіаторні системи – ГАМК, холін, серотонін і адренергічну, сприяючи їхній збалансованості й інтеграції, але не має периферійної адренонегативної дії. За даними клінічних досліджень, АДАПТОЛ® підвищує логічність і швидкість мислення, поліпшує увагу і розумову працездатність, не стимулюючи симптоматику продуктивних психопатологічних розладів. АДАПТОЛ® має одночасно помірну анксіолітичну та ноотропну активність, усуває або послабляє занепокоєння, тривогу, страх, внутрішнє емоційне напруження і дратівливість, сприяє покращанню когнітивних функцій.

Особливістю терапевтичної дії АДАПТОЛ® є редукція тривоги, втомленості, подразливості, алгічних проявів тривожних розладів, нормалізація показників артеріального тиску у симпатотоників, зменшення напруження та болю у м’язах на тлі більш повільного зменшення вісцеровегетативних і сенестоіпохондричних проявів.

Препарат АДАПТОЛ® доцільно використовувати в стаціонарній та амбулаторній практиці у пацієнтів, які переживають наслідки дистресового впливу, та психосоматичних пацієнтів, що ведуть активний спосіб життя в агресивному стресогенному навколишньому середовищі, як в режимі монотерапії, так і в комплексній терапії.

Дізнатись більше