ПСИХОЭМОЦИОНАЛЬНОЕ ИСТОЩЕНИЕ? ВЫХОД ЕСТЬ!
РАЦИОНАЛЬНЫЙ ВЫБОР ДЛЯ КОРРЕКЦИИ КОГНИТИВНЫХ И АСТЕНИЧЕСКИХ РАССТРОЙСТВ

Журнал «Навигатор фармации» 65 / 2019

 

Відгадайте загадку: одні люблять їх лоскотати, інші мріють зробити сталевими, а більшість скаржиться на їх недолік. Якщо ви знали відповідь ще до того, як дочитали загадку до кінця, це означає, що проблема з нервами для вас є близькою. Не дивно: аптечний працівник увесь день спілкується з людьми, граючи роль психотерапевта або громовідводу – в залежності від настрою і виховання відвідувачів. У таких умовах дуже складно залишатися спокійним і зберігати доброзичливу посмішку на обличчі. І якщо вчасно не вжити заходів, поступово робота на межі внутрішніх сил призводить до психоемоційного виснаження. Але існує безпечний і надійний спосіб допомогти й собі, й відвідувачам аптеки зі схожими проблемами.

 

З чим маємо справу

Стан емоційного, розумового виснаження, фізичного стомлення, що виникає в результаті хронічного стресу на роботі, називають синдромом емоційного вигорання. У літературі зустрічаються й інші визначення цього стану: «синдром психічного вигорання», «інформаційний невроз» або «синдром менеджера». Причиною емоційного вигорання найчастіше є стрес, пов’язаний з трудовою діяльністю: надмірна завантаженість роботою, погані фізичні умови праці, дефіцит часу, відповідальність за інших людей і за матеріальні цінності (за обладнання, гроші і т. п.), конфліктні відносини з керівництвом, підлеглими, колегами. І тоді з’являється виснаження, почуття перенапруги, вичерпання емоційних і фізичних ресурсів, почуття втоми, що не проходить після нічного сну.

Все це з часом може перерости в астенію, що є одним з найбільш поширених синдромів і становить до 60% звернень до лікарів загального профілю. Близько ½ хворих, які звернулися до невролога, мають симптоми астенії.

Астенія – це психологічний стан, що характеризується слабкістю, підвищеною стомлюваністю, емоційною лабільністю, порушеннями сну. Такі симптоми можуть супроводжувати будь-які захворювання або розвиватися у здорових людей при певних обставинах. Патологічної стомлюваності піддаються всі вікові групи і обидві статі. Астенію від простої втоми відрізняє відсутність зв’язку з попереднім фізичним або психічним напруженням, і стан не поліпшується після тривалого відпочинку та застосуванні звичайних стимуляторів – водних процедур, прийому кави, чаю і т. д.

В Україні також має місце значне збільшення захворюваності тривожно-депресивними розладами. Передбачається, що кожен третій пацієнт, який звертається за медичною допомогою до терапевта, має підвищений рівень тривожності.

Високе інформаційне навантаження нашого часу, швидкий темп розвитку технологій, необхідність бути актуальним, встигнути реалізувати себе в роботі й сім’ї сприяє розвитку всіх перерахованих станів у людей будь-якого віку.

 

Обмежені можливості

Традиційно з метою корегування таких станів використовуються препарати різних фармакотерапевтичних груп: вітамінно-мінеральні комплекси, ноотропи, седативні препарати, антидепресанти, транквілізатори та нейролептики. Що ж обрати, аби досягти бажаного результату і не нашкодити організму?

Використання психостимуляторів має ряд негативних моментів. Більшість з них мають вікові обмеження, велика частина викликає синдром відміни, ризик формування медикаментозної залежності, виникнення соматичних ускладнень та інші небажані реакції. Всі антидепресанти при тривалому використанні демонструють протитривожний ефект. Однак на початку лікування всі вони без винятку можуть підвищувати рівень тривоги, що в багатьох випадках є причиною відмови пацієнта від терапії.

Трициклічні антидепресанти мають обмеження при використанні в осіб старшого віку, у пацієнтів з патологією серця, когнітивними порушеннями, можуть викликати гіпотензію, затримку сечі, збільшення у вазі.

Відміна седативних препаратів після їх довгого застосування теж може підсилити рівень тривоги.

 

ЕНТРОП® – для загнаних!

Основними вимогами для препаратів при лікуванні тривожно-депресивних розладів, астенії та емоційного вигорання залишаються: їх ефективність, безпека, відсутність або мінімальна ступінь побічних ефектів, позитивний вплив на супутню патологію, повсякденну активність, когнітивні функції й відсутність формування залежності.

Усі перелічені якості має препарат ЕНТРОП® з діючою речовиною фенілпірацетам. Він проявляє прямий активуючий вплив на інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам’яті, покращує концентрацію уваги і розумову діяльність, полегшує процес навчання, підвищує стійкість тканин мозку до гіпоксії і токсичного впливу. Крім того, препарат проявляє протисудомну дію ті анксіолітичну активність, регулює процеси активації і гальмування центральної нервової системи, покращує настрій. Активну речовину препарату – фенілпірацетам, добре вивчено в ряді досліджень, що довели її ефективність і безпеку.

ЕНТРОП® – це унікальне поєднання ноотропної та псіхоактивізуючої дії для швидкої і стабільної корекції когнітивних і астенічних розладів різного ґенезу. Препарат позитивно впливає на обмінні процеси та кровообіг мозку, стимулює окислювально-відновні процеси, підвищує енергетичний потенціал організму за рахунок утилізації глюкози, покращує реґіонарний кровоплин в ішемізованих ділянках мозку.

Значною перевагою препарату ЕНТРОП® є найбільш потужна антиастенічна дія серед ноотропів. Препарат діє на всі фази пам’яті: фіксація, консолідація та відтворення інформації. У клінічних дослідженнях доведено, що діюча речовина препарату ЕНТРОП® - фенілпірацетам, має потужний антиамнестичний ефект: до 40 разів вище, ніж у пірацетаму. Також, на відміну від інших засобів групи, чинить протисудомну дію.

Препарат показаний при захворюваннях центральної нервової системи різного ґенезу, особливо пов’язаних із судинними захворюваннями і порушеннями обмінних процесів у мозку, які супроводжуються погіршенням інтелектуально-мнестичних функцій. ЕНТРОП® рекомендується за невротичних станів, що проявляються млявістю, підвищеною виснаженістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам’яті, зниженням засвоєння інформації.

Препарат практично не має протипоказань, окрім підвищеної чутливості до компонентів. Починає діяти вже з першого прийому7.

 

Перемагаємо страхи

Численні переваги препарату ЕНТРОП® допомагають рекомендувати його з впевненістю при симптомах астенічних розладів, скаргах на слабкість, млявість, неможливість концентрувати увагу.

Універсальна порада: «Візьміть ЕНТРОП® – потужний європейський препарат, що починає діяти вже з першого прийому, тож, ви швидко відчуєте ефект. Препарат майже не має протипоказань, не викликає звикання, і приймати зручно: 1-2 таблетки вранці, аби почуватися бадьорими й повними сил впродовж усього дня і легко засинати вночі».

Також властивості препарату допоможуть легко розвіювати страхи відвідувачів аптеки, що з’явилися внаслідок прикрого досвіду застосування інших груп ліків зі схожими показаннями. Декілька прикладів:

 

Випадок 1. Страхи щодо надійності, досвіду застосування

Клієнт аптеки: Я надаю перевагу перевіреним препаратам. Нові не купую, не люблю експериментів.

Провізор: Я вас добре розумію. Тому вам підійде ЕНТРОП® – препарат, діюча речовина якого давно і з успіхом використовується в медицині саме для покращення роботи мозку. До того ж вам не доведеться купувати кілька препаратів і витрачати зайві кошти, ЕНТРОП® – все, що необхідно, аби допомогти собі відновити сили, покращити пам’ть та увагу.

 

Випадок 2. Страхи щодо безпеки препарату

Клієнт аптеки: Я просила щось безпечне, легеньке, краще на рослинній основі. А ви пропонуєте сильний препарат, напевно, викликає звикання або щось таке…

Провізор: Звичайно, я розумію вашу потребу у безпечному лікуванні. Саме тому запропонувала ЕНТРОП®, адже його добре вивчено, і він майже не має побічних дій, не викликає звикання, залежності й синдрому відміни. Препарат високо безпечний, добре себе зарекомендував і вже багато років застосовується для усунення симптомів астенії, поліпшення пам’яті і уваги.

 

Випадок 3. Страхи щодо нав’язування непотрібних ліків

Клієнт аптеки: Мені потрібне снодійне, я не хочу купувати ще якийсь препарат!

Провізор: Так, я розумію і дуже хочу вам допомогти. Ви не можете самостійно засинати, я правильно зрозуміла? І ви б цього дуже хотіли, чи не так? Тому я рекомендую ЕНТРОП®. Утруднене засинання часто є першою ознакою порушення обмінних процесів у мозку. ЕНТРОП® покращить кровообіг у мозку, його ушкоджені клітини відновляться, і за деякий час ви зможете взагалі відмовитися від снодійного.

 

Випадок 4. Страхи щодо ефективності

Клієнт аптеки: Щось дуже гарний препарат, за вашими словами. А що, як він не допоможе? А я буду втрачати час, приймаючи неефективний засіб в очікуванні результату…

Провізор: Ви легко це зможете перевірити! ЕНТРОП® починає працювати вже з першого прийому, тож, ви швидко зможете оцінити його ефекти і повернутися до нормального стану.

 

ЕНТРОП® – препарат вибору у лікуванні когнітивних і астенічних розладів різного ґенезу!