Адаптол®: в мандри – без стресу та тривог

olfa

По материалам журнала «Навигатор Фармации», № 67, 2019

 

Для одних подорож – це захоплюючі дух пригоди, для інших – пошук порятунку від повсякденних незгод на райському пляжі. На щастя, на планеті знайдеться чимало таких затишних і мальовничих куточків, де можна хоча б на якийсь час знайти спокій від конфліктів на роботі, буденної домашньої рутини й просто, як то кажуть, «змінити картинку».

 

Проте іноді шлях до оазису спокою пролягає через стреси: митний догляд, переліт, перевірка документів… На довгоочікуваний відпочинок дістаєшся вкрай знервований – до тої міри, що годі розслабитися навіть при супер-ол-інклюзів…

А якщо заглянути – в досить близьке – майбутнє, то розуміємо, що невдовзі на нас чекає перспектива адаптації до буденних умов мегаполісу. Погодьтеся, наскільки нас дратують буденні речі на батьківщині після того, як ми повертаємося на неї з курорту. То чи варто взагалі брати ту відпустку?!

Варто! Адже вона насправді допомагає відновити емоційний баланс. Потрібно лише зрозуміти, що причини з яких ми його втрачаємо, природні ті тимчасові. Й їх можна перемогти.

 

Чому ми не можемо розслабитися після стресу?

Насправді в основі будь-якої нервової перенапруги задіяний всього-на-всього один механізм. Незалежно від причин стресу, в нашому головному мозку у відповідь на подразник запускається посилений синтез «стресової» амінокислоти глутамату одночасно знижується вироблення «антистресової» амінокислоти ГАМК (гаммааміномасляної кислоти).

Якщо достатній рівень ГАМК в головному мозку спочатку допомагає нам справлятися із симптомами нервового перенапруження і не допускає пошкодження нейронів, то при прогресуванні стресу і розвитку вищеописаних розладів гаммааміномасляної кислоти стає все менше. Стрес накопичується і призводить до стійкого тривалого неврозу.

З іншого боку, стрес – це те, що чекає нас практично повсюдно. Проти це зовсім не означає, що ми повинні приймати його та його «плоди» у вигляді фобій, депресії, панічних атак і тривожних розладів як належне. Адже руйнівні наслідки стресу – не міф: він дійсно вбиває наші нервові клітини. Коли ми хвилюємося за будь-якого приводу та відчуваємо психоемоційну перенапругу, в нашому головному мозку активно синтезується глутамат. При надмірному або хронічному стресі рівень глутамату критично підвищується, що порушує функціонування нейронів, в результаті чого вони пошкоджуються. При масовому пошкодженні нервових клітин можна вже говорити про метаболічні розлади у головному мозку, котрі загрожують вже серйозним діагнозом на кшталт депресії чи фобії.

Проте вихід із цього становища існує, причому він доступний усім і кожному. Наразі відновлення повноцінного рівня ГАМК до – це перспективний напрямок у лікуванні неврозів, тривожних станів, фобій та інших розладів настрою. На щастя, сучасна фармацевтика досягла в цьому напрямку значного прогресу й сьогодні дає нам простий, швидкий та дієвий спосіб боротьби зі стресами та тривожністю – препарат Адаптол®.

 

Активність без зайвих тривог

Адаптол® був спеціально розроблений для боротьби зі стресом, тривожним розладом, синдромом вигорання та іншими небажаними психоемоційними станами на рівні першопричини: його терапевтична дія зумовлена відновленням балансу між рівнями стресової та проти стресової амінокислот. Шляхом підвищення рівня ГАМК на тлі зменшення рівню глутамату цей препарат швидко усуває всі негативні прояви стресу.

Адаптол® – засіб з унікальною формулою, яка виводить цей безрецептурний препарат на рівень ефективності антидепресантів, хоча Адаптол® перевершує їх по багатьом параметрам, перед усім – у тих, що стосуються профілю безпеки.

Дуже важливо те, що Адаптол® позбавлений типового «пригнічуючого» ефекту антидепресантів: він проявляє не лише анксіолітичну (усуває тривогу), а й помірну стимулюючу дію, й це дає змогу залишатися не тільки спокійним, але й бадьорим, зібраним, активним. Препарат не викликає звикання, сонливості, загальмованості, втрати концентрації – жодних побічних ефектів, притаманних «класичним» антидепресантам.

На відміну від антидепресантів, Адаптол® миттєво знімає стрес та допомагає позбутися від симптомів неврозу, тривожного розладу, а також станів, що супроводжуються роздратуванням, емоційною нестабільністю, втомою, страхами тощо. Крім того, цей засіб усуває психосоматичні прояви неврозів, зокрема, кардіалгії.

Так само Адаптол® не приховує небезпеки виникнення синдрому відміни при припиненні прийому, що робить його зручним для застосування різними групами пацієнтів, у тому числі і з поширеними хронічними захворюваннями.

Крім того, Адаптол® сприяє відновленню нервових клітин і захищає їх від нових пошкоджень – й його нейрорегенераторні ефекти підтверджено відповідними дослідженнями. В комплексі препарат покращує настрій та когнітивні функції, позитивно впливає на якість сну.

Адаптол® доступний за ціною, а також зручний у застосуванні та транспортуванні: він випускається у формі капсул №20 (300 мг) та таблеток №20 (500 мг), що дозволяє вибрати найбільш зручну для себе лікарську форму.

Одним словом, препарат варто радити усім, хто хвилюється напередодні від’їзду або з неспокоєм чекає повернення із відпустки. А тим, хто так і не зміг вирватися у відпустку, Адаптол® її компенсує!